Hazır aklımdayken…

Bol keseden sallayayım dedim.

Kiracı Hakkında

Selamlar. Madem hakkımda bilgi edinmek isteyecek kadar sıkıldınız sizi hayal kırıklığına uğratmayayım, biraz kendimden bahsedeyim. ’87 model bir insan evladı olarak İTÜ Kontrol Mühendisliği’nden 2010’da mezun oldum. Lisans öğrenimim sırasında bir de mekatronik yandalı yapayım dedim fakat bu programda 2 dersim kalmışken sevgili üniversitem daha önce aldığım dersleri müfredattan çıkarttı, yenilerini ekledi ve beni bu son dakika değişikliğinden mesul tuttu. Eah diyerek bıraktım. Bunu yaparken ilerleyen zamanda yine eah diyerek İTÜ Kontrol&Otomasyon yüksek lisans programını bırakacağımı bilmiyordum. Kısacası eğitim hayatımı lisans diplomasıyla tamamladım. Fazlası zarar.

Mezuniyet sonrasında bir endüstriyel otomasyon firmasında proje mühendisi olarak çalışmaya başladım. Aynı gün içerisinden hem “sokadens böyle işe” diye isyan ettiğim hem de “ne güzel ortamımız var lan” diye düşündüğüm bir dönemdi bu. Çok iyi insanlar tanıdım, Türkiye’nin pek çok farklı yerinde pek çok farklı tesise gittim. Giresun’da bir dağın başında aylarca kalmam, kimi zaman iş yetiştirme stresi ile kıvranmam, bir grup teknisyenin arkasından “nasıl adam lan bu” diye düşünmem hep bu döneme rastlar. Fena işler çıkarmadım sanırım, en azından kimse arayıp “la senin sistem durdu” demedi.

Aralık 2012’de askere gideyim bari dedim. Gittim ve hayatımın en ilginç 6 ayını yaşadım. O kadar ilginçti ki anca sivile döndükten sonra ne kadar ilginç olduğunu kavrayabildim. Çok ilginç gerçekten. Konuyla alakalı acemilik ve ustalık dönemi olmak üzere 2 adet uzunca yazı yazdım, yakın zamanda askere gidecekseniz okumayın derim.

Bu bloga başlayana dek tecrübelerimi, okuduklarımdan-izlediklerimden beğendiklerimi, otobüste düşünürken kafamda çakan şimşekleri ya oldukları yerde bırakıp unuttum ya da bir süre sonra yerlerini kaybetmeye başladığım bir sürü text dosyasına kaydettim. Paylaşılabilecek olanları düzenli bir şekilde yayınlama ihtiyacı hissettiğimden bu blog sayfasını oluşturdum. Çok bir şey beklememenizi tavsiye ediyorum, keza hayatın sırrını ben de henüz bilmiyorum. Ama söz, bir gün bulursam burada paylaşırım. Ya da belki paylaşmam, o zamanki ranta bağlı.

“Neden kiracı?” diye soranınız olmuştur belki. Dünya üzerindeki en kral adamlardan biri olan Batı‘nın aracılığıyla seneliği 10 dolaresten burakbeser.com’u aldım. Parayı vermeyince alan adı dutluk oluyor. Kiracılık oradan geliyor yani.

Hakkımda daha formal (diğer bir deyişle sıkıcı) bilgi edinmek isterseniz CV‘mi inceleyebilirsiniz.

Haydi kalın sağlıcakla.

Reklamlar